❄️ SLEVY AŽ 60% velký zimní VÝPRODEJ 🚚  při nákupu nad 7000 Kč DOPRAVA ZDARMA 

Sauny a saunování

Odpočinek je pro lidský organismus velmi důležitý.  Dopřávejte si jej proto tak často jak jen je to možné, vaše tělo se vám za to odvděčí. Chcete si užít báječné saunování v klidu a soukromí? Odpočinout si, posílit imunitní systém a naplno si vychutnat dokonale prohřátý vzduch? Pořiďte si vlastní saunu, ve které se můžete věnovat tradiční severské relaxaci, a to přímo v pohodlí vašeho domova. Hodit se vám bude i příslušenství k saunám, které vám zpříjemní pobyt v nich.

 Interiérová finská sauna 245 x 245 cm   

Finské sauny

Mezi saunami je finská sauna stále tou nejznámější. Její název pochází z míst, kde si získala největší popularitu, tedy ze severských zemí. A proč je tak často vyhledávána? Pomůže vám zbavit tělo nežádoucích toxinů, posílit imunitní systém a uzdravit tělo i mysl. Navíc také zpomaluje stárnutí a pravidelné saunování je skvělé při hubnutí.  

Tato tradiční sauna je obvykle tvořena kabinou ze dřeva s dřevěnými lavicemi v různých výškách. Dřevo má tu vlastnost, že „dýchá“: absorbuje teplo a rovnoměrně ho vrací do místnosti. Teplota vzduchu ve finských saunách je silně ohřívána pomocí kamínek, někdy až na 90 stupňů Celsia. Pokud si přejete vlhčí prostředí, můžete žulové kameny na kamnech polévat vodou s bylinnými esencemi. Průměrná vlhkost ve finské sauně se pohybuje mezi 5 a 20 %.

Venkovní finská sudová sauna

Jaké jsou výhody finské sauny?

Finská sauna má pozitivní vliv na tělo i mysl. Teplo v kabině zvyšuje tělesnou teplotu – v těle je uměle navozený pocit horečky. V reakci na to se tělo začne potit, což přináší několik zdravotních výhod:

- Dobré pro imunitní systém: vysoké teploty aktivují náš imunitní systém. Tělo vytváří bílé krvinky a zároveň produkuje protilátky.
- Vybudujte si odolnost: pravidelným saunováním se tělo lépe trénuje, aby se vyrovnalo s kolísáním teplot. Vlivem vysokých teplot se cévy rozšiřují a po ochlazení se cévy opět zužují. Pravidelným opakováním je tělo odolnější vůči změnám teplot.
- Zlepšení krevního oběhu: Během pobytu ve finské sauně se srdeční frekvence zrychlí o 50 až 70 procent. Vaše tepová frekvence a krevní oběh pak dosahují stejných výkonů jako při lehčím sportu - saunování je tedy zdravé pro celkový krevní oběh, srdce a cévy.
- Čištění pokožky: Díky vysokým teplotám se vaše tělo zahřeje a začne se potit. Pocení otevírá póry a čistí krevní rečiště. Tímto způsobem se odstraní vlhkost i přebytečný maz a nečistoty. Tento proces zanechá pokožku nejen čistou, ale také silnější a odolnější!
- Snížení stresu: Kromě fyzických výhod přispívá saunování i k duševnímu zdraví. Během něj se totiž v krvi zvyšuje produkce serotoninu, díky čemuž se cítíte vesele a uvolněně.

Venkovní sauna   Sudová sauna

Venkovní varianty  

Pokud se rozhodnete pro venkovní sauny, pak si můžete vybrat hned z několika variant. Jednou z nich je například naše venkovní finská sauna s předsíní. Nadchne vás svým dřevěným vzhledem a moderním designem ve skandinávském stylu. Má celoskleněné dveře s kouřovým hnědým izolačním sklem. Díky tomu, že má domek předsíň, jedná se o praktické a pohodlné řešení. Pokud chcete něco opravdu speciálního, pak musíte vyzkoušet saunování v sudové sauně, která je typická svým neotřelým vzhledem.

Interiérová sauna

Vnitřní varianty

Nejen sauny venkovní, ale i sauny vnitřní jsou jako stvořené k relaxaci, odpočinku a nabrání sil. Hodí se jak do rodinného domu, tak i do bytu. Interiérová finská sauna může být vyrobena z masivního dřeva nebo z palubek spojených speciálním systémem. Díky dřevěnému provedení dokonale splyne s vaším interiérem.

Doplňky a příslušenství do sauny            Kamna do sauny

Potřebné příslušenství

Vybavte se také potřebným příslušenství k saunám, které z vašeho rituálu udělá skvělý zážitek. Využijete nejrůznější saunové příslušenství v podobě podpěrky hlavyLED světla nebo saunového balíčku.

Saunová podpěrka hlavy

A jak správně finskou saunu používat?

Rádi byste optimálně využili vaší novou finskou saunu? Sepsali jsme pro vás několik tipů, abyste si saunování užili naplno:

1. Saunování začněte příjemně teplou sprchou, aby byla pokožka zcela čistá. Po takovéto sprše je vhodné pokožku důkladně osušit, protože pokud vstoupíte do sauny mokří, může to zabránit správnému procesu pocení.
2. Jako přípravu na saunování si můžete připravit i teplou koupel nohou. Díky teplé vodě se vaše nohy postupně prohřejí na vyšší teplotu a budou tak na teplotní šok v sauně připravené.
3. Jedno kolo posezení ve finské sauně by mělo trvat v průměru 8 až 15 minut.
4. Po pobytu v horké kabině je vhodné jít na několik minut odpočívat ven na vzduch. Díky tomu se plíce zbaví přebytečné tekutiny a tělo pomalu vychladne.
5. Abyste z těla odvedli poslední zbytky horka, je skvělé si následně dát studenou sprchu. Póry se stáhnou zpět a pokožka na celém těle se nádherně prokrví.
6. Celý proces můžete zakončit teplou koupelí nohou po dobu 5 až 10 minut. Tělo se tak dostane zpět do příjemné teploty.
7. V neposlední řadě je důležitý pořádný odpočinek! Po každém saunovacím kole je vhodné si na několik minut v klidu odpočinout. Vybrat si k tomu můžete například jedno z našich stylových lehátek.
8. A jako úplná třešnička na dortu může být i relaxační koupel ve vířivce.

Vířivka Kamino   Kamino

S celým týmem Dekorhome vám přejeme krásné a pohodové saunování!

Nábytek

Premium nábytek

Osvětlení

Sauny

Velký výprodej nábytku

Náš blog a akce

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení